Crown Hotel

Ви гарантираме пријатен и релаксиран престој

Лоциран директно на море покрај Nea Skioni, Crown Hotel со неговата единствена положба, нуди многу можности за бројни активности во текот на цела година.

Во топлите летни денови можете да уживате на убавите приватни плажи со лежалки и чадори кои што ги обезбедивме за вас или во текот на зимата може да ги пробате термалните бањи во Loutra, кои што се оддалечени само 4км од хотелот.

На само неколку чекори се нaоѓаат традиционални таверни каде што можете да пробате традиционална Грчка кујна, гледајќи на градското пристаниште.

Со својата мирна но сепак динамична околина, Ви гарантираме дека ќе имате пријатен и релаксиран престој.

Хотелските соби се од различен вид и со различна големина, се со цел да се задоволат Вашите потреби. Она што не прави единствени е тоа што секоја соба има непречен поглед на убавото Егејско море.

Стандардните соби се со големин кревет или двa едноделни кревети,  во зависност од вашите потреби. Звукоизолирачките прозорци ќе обезбедат добар сон, по долгиот ден на сонце и плажа. Комфорните соби се украсени и  во крем тонови, овие соби имаат можност од балкон да се ужива со поглед кон хотелската градина и Егејското Море, како и низ прозорите големи од  подот до таванот. Секоја соба е климатизиран и има ТВ со рамен екран со меѓународни ТВ канали, со голема брзина за Wi-Fi, софа и пространа гардероба. Бесплатно флаширана вода ви е достапна по пристигнувањето.

Супериор и премиум двојните соби се повеќе пространи од нашите стандардни двокреветни соби. Комбинацијата на дополнителен простор и модерен ентериер обезбедува совршена престој, без разлика дали сте на одмор или викенд пауза. Сите соби  се со поглед на убавото Егејското Море и хотелската градина. Звукоизолирачките прозорци ќе обезбедат добар сон,  по долгиот ден на сонце и плажа. Пространите климатизирани соби се опремени со двоен лежај и конфорни софи  за одмор. Овие модерно декорирани соби имаат телевизор со рамен екран, телевизија, мини фрижидер, и бесплатен Wi-Fi, Бањата со туш вклучува бесплатна опрема за бања. Бесплатно флаширана вода ви е достапна по пристигнувањето.

ГАЛЕРИЈА

Last minute ваучери од 10€ - 30€
* провери е-mail inbox или spam фолдер
Земи сега!