Blog Full With Right Sidebar

Caption placed here
7 Јун

Најубавата плажа во Грција е најблиску до Македонија

LAST MINUTE -50% ✈ 11-16 септември 🍹 299€ за 2 лица со појадок и вечера / полупансион, 5 ноќи 6 дена 🏖 резервирај веднаш на tel:+38971329111 Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во...
Повеќе
5 Јун

Што е значајно за Nea Skioni?

  Според многумина,  најдобар квалитет на храна и најдобрата риба може да се купат или нарачаат само во Неа Скиони. Со големо влијание на турската и италијанската кујна, грчките специјалитети се базираат на маслиновото масло, зеленчук и лековитите билки кои се специфични...
Повеќе
4 Јун

Кое е местото на Халкидики каде тишината доаѓа на одмор?

LAST MINUTE -50% ✈ 11-16 септември 🍹 299€ за 2 лица со појадок и вечера / полупансион, 5 ноќи 6 дена 🏖 резервирај веднаш на tel:+38971329111 Ова мирно место ги има сите погодности кои се неопходни за квалитетен и вистински семеен одмор. Плажата е...
Повеќе
1 Јун

10 Совети за подобар одмор на плажа

  Каде прво гледаат спасувачите кога дете ќе се изгуби на плажа? Како да ја отстраните болката кога ќе ве испече медуза? Како да се ослободите од песокот што ви се лепи на кожата? Еве некои корисни совети од читателите на Minitime:...
Повеќе
1 Јун

Топ 5 совети за избор на костим за капење, според вашето тело

  Летната туристичка сезона започна со полн ек. Но, освен убави чувства, таа буди и мала паника кај жените. Тоа е оној период во годината кој нè потсетува дека треба да бидеме чести посетители на фитнес салата, дека треба да ги броиме...
Повеќе
1 Јун

Што прави твојот хороскопски знак на плажа?

  Сите се однесуваме различно во летниот период додека уживаме на плажа. Прочитајте што е типично за вашиот хороскопски знак и за знакот на партнерот. Стрелецот не излегува од вода, скорпијата флертува, Бикот е апсолутен цар на плажа бидејќи ужива со сите сетила....
Повеќе