Blog Full With Right Sidebar

Caption placed here
1 Јун

Знаеш ли дека прошетките се твои “ангели чувари на здравјето”

  Поволностите што дури и кусата прошетка ги носи за вашето здравје се многубројни, особено кога тоа е дневна рутина. Затоа ве советуваме – „јавнете“ го велосипедот или излезете на прошетка. За вас издвоивме неколку наоди од универзитетски истражувања кои ги истакнуваат...
Повеќе
1 Јун

5 совети како да направите топ фотки ова лето

  За време на летните одмори, сигурно голем дел од вас ќе посегнат по фотоапаратите за да овековечат некој момент со пријателите, партнерите, семејствата или роднините. Еве неколку совети за да избегнете лоша фотографија, темна, заматена, презаситена со црвеникави или зеленкасти нијанси,...
Повеќе
1 Јун

Провери дали ги спреми сите потребни работи пред пат!

  Важни документи потребни за вашето патување Проверете дали ги имате сите потребни документи за вашето патување: Возачка дозвола и сообраќајна исправа Патна исправа (проверете важност) Патничко осигурување Зелен картон Меѓународно полномошно (доколку е потребно) Важни адреси и телефонски броеви Документи потребни...
Повеќе
1 Јун

8 мали нешта за среќа

  Филозофите велат дека секое патување почнува со мал чекор. За да бидеме посреќни треба најнапред да сме благодарни и задоволни со она што го имаме и да развиеме свест дека дел од среќата зависи од нашето размислување   Будете се рано...
Повеќе
1 Јун

5 вкусови на Халкидики кои мора да ги пробате

  Маслиново масло Чисто, девствено маслиново масло од Халкидики, светски познато по својот вкус и квалитет. Не случајно нутриционисти ставаат голем акцент на овој производ, имено маслиновото масло се смета за еден од најздравите производи во светот. Ваквото масло се добива преку...
Повеќе
1 Јун

10 нешта што мора да ги има во вашата чанта за плажа

LAST MINUTE -50% ✈ 8-13 септември 🍹 299€ за 2 лица со појадок и вечера / полупансион, 5 ноќи 6 дена 🏖 резервирај веднаш на tel:+38971329111 Релаксирани насмевнати лица, убав тен, разладување од летните горештини, излежување по цел ден… сите ја сакаат плажата. Пред...
Повеќе