Cornelia Apаrthotel

Банско во лето

Cornelia Apаrthotel се наоѓа во Банско, во самото подножје на Пирин планина и импресивен поглед кон Ian Woosnam Голф (голфски терени) и планините кои го опкружуваат. Комплексот е сместен на само 10 минути од центарот на градот Банско. Модерниот ентериер и пријатната атмосфера, но и чистиот планински воздух се гаранција за релаксација и добар одмор. Хотелот може да се пофали и со врвна услуга која е на располагање 24 часа.

Овој хотел располага со повеќе типови на соби, студиа и апартмани сите модерно уредени и комплетно опремени со телевизор, бања со туш или када како и балкон. Во зависност од типот на сместување студиата располагаат и со дневна соба кујна, а пак апартманите со кујна и дневна соба.

Во ресторанот и лоби барот можете да вкусите врвни рецепти и да се релаксирате со пијалок или аперитив. За дополнително уживање можете да го посетите СПА центарот на хотелот, со внатрешен базен со топла вода, финска сауна, парна бања итн.

Опис на понудата

Појадокот, ручекот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

  • Појадок (8:00 – 10:00)
  • Вечера (19:00 – 21:00)

Појадок – 08:00 – 10.00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, кашкавал, колбаси, чадена колбас, маслинки, домати, краставици, јогурт, свежо млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, колачи, овошје според сезона, леб, минерална вода, сок, кафе, чај.

Вечера – 19.00 – 21.00 ч.

Салати, скара, разни видови на месо и не-апетитни предјадења и јадења, остатоци, десерти и овошје, леб, сок, минерална вода, сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

  • При помалку од 25 лица исхраната е по сет мени.
  • Програмата започнува со вечера и завршува со доручек.

Галерија

Last minute ваучери од 10€ - 30€
* провери е-mail inbox или spam фолдер
Земи сега!