Hotel Mountain Paradise

Најдобра понуда за Банско ова лето

Hotel Mountain Paradise е со карактеристичен архитектонски дизајни и стил типичен за Банско и неговата околина. Совршено место за одмор за секој кој ја сака планината. Се наоѓа на околу 380 метри од ски-лифтот и 10-минути пешачење од главната улица Пирин во Банско.

Комплексот располага со разновидни апартмани – студија, дизајнирани во модерен стил. Апартманите се опремени со трпезарија и соба за одмор, фрижидер, телевизор, Wi-Fi.

Hotel Mountain Paradise им нуди на своите гости пријатен со модерен лоби бар со билијард, ресторан, детско катче, базен и детски базен, фитнес, спа центар со богата програма за релаксација, освежување и обновување.
Спа центарот располага со сауна, парна соба, џакузи, уникатни програми и третмани за лице за убавина и младост.

Опис на понудата

Појадок – 08:00 – 10.00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, кашкавал, колбаси, чадена колбас, маслинки, домати, краставици, јогурт, свежо млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, колачи, овошје според сезона, леб, минерална вода, сок, кафе, чај.

Ручек – 12.30 – 14.00 ч.

Салати, супи, варено месо и оброци, зачини, сезонско овошје, колачи, леб, сок, минерална вода, пост-миксен сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

Вечера – 19.00 – 21.00 ч.

Салати, скара, разни видови на месо и не-апетитни предјадења и јадења, остатоци, десерти и овошје, леб, сок, минерална вода, сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

При помалку од 25 лица исхраната е по сет мени.
Програмата започнува со вечера и завршува со ручек.

Услуги со доплата:

Лоби бар, масажи, халат – 2.5 еур. со депозт од од 10 еур. , постои можност за организирање на пешачење, јавање и џип сафари.

 

Галерија

Last minute ваучери од 10€ - 30€
* провери е-mail inbox или spam фолдер
Земи сега!