Најубавата плажа во Грција е најблиску до Македонија

7 Јун

Најубавата плажа во Грција е најблиску до Македонија


LAST MINUTE -50% 11-16 септември 🍹 299€ за 2 лица со појадок и вечера / полупансион, 5 ноќи 6 дена
🏖 резервирај веднаш на tel:+38971329111


Иако полуостровот Касандра, или првиот прст на Халкидики, убедливо е најпосетено катче на грчкото приморје кога се во прашање туристите од регионот, многумина не знаат дека таму се наоѓа и една многу необична плажа, која никогаш не изгледа исто и како жив организам постојано се движи и менува.

Посиди – песочниот ‘рт кој се наоѓа покрај истоименото место Посиди на Касандра, некои 15 минути од Неа Скиони и Crown Hotel.

Чудо на природата што морето постојано го обликува, како вешт скулптор кој го обликува своето уметничко дело. Брановите на морето со своите раце, тука си играаат и постојано одземаат и додаваат нешто ново на ова природно уметничко дело.

Плажа во изобилство. Таверни со тераси со волшебен поглед кон морето. Зеленило насекаде….

Оваа полудива плажа со најситен бел песок и топло море претставува навистина единствено доживување за посетителите, некогаш крајниот десен дел потонува во морето и не се гледа, а некогаш повторно изникнува, но во подолг облик од претходно

Ако сте во Неа Скиони и Crown Hotel  ќе кажам само едно, Посиди е местото кое не смеете да го пропуштите.

Одмори се на својот одмор во Crown Hotel

Ванчо


Добивај топ понуди