Orbilux Spa Hotel 3*

ПОвели во Банско ова лето

Хотелот Орбилукс е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг.

Опис на понудата

Појадокот, ручекот и вечерата се на блок маса или по претходно изготвено сет мени, во зависност од исполнетост на капацитетите на хотелот.

  • Појадок (8:00 – 10:00)
  • Ручек (12:30 – 14:00)
  • Вечера (19:00 – 21:00)

Појадок – 08:00 – 10.00 ч.

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, кашкавал, колбаси, чадена колбас, маслинки, домати, краставици, јогурт, свежо млеко, пржени јајца, варени јајца, пржени лепчиња, колачи, овошје според сезона, леб, минерална вода, сок, кафе, чај.

Ручек – 12.30 – 14.00 ч.

Салати, супи, варено месо и оброци, зачини, сезонско овошје, колачи, леб, сок, минерална вода, пост-миксен сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

Вечера – 19.00 – 21.00 ч.

Салати, скара, разни видови на месо и не-апетитни предјадења и јадења, остатоци, десерти и овошје, леб, сок, минерална вода, сок, бело и црвено вино, наливно пиво.

  • При помалку од 25 лица исхраната е по сет мени.
  • Програмата започнува со вечера и завршува со ручек.

Галерија

Last minute ваучери од 10€ - 30€
* провери е-mail inbox или spam фолдер
Земи сега!