Сите се однесуваме различно во летниот период додека уживаме на плажа. Прочитајте што е типично за вашиот хороскопски знак и за знакот на партнерот.

Стрелецот не излегува од вода, скорпијата флертува, Бикот е апсолутен цар на плажа бидејќи ужива со сите сетила. Тие на своето парче-песок ќе направат мини-дневна соба, каде што ќе имаат и подвижен фрижидер полн со храна и пијалаци

Овен

Не може да седи мирен на плажа, бидејќи постојано сака да биде во акција. Вообичаено, сака да вежба или да спортува на плажа, гордо покажувајќи го своето тело, наместо да лежи и да се сонча. Нив ќе ги препознаете по впечатливите костими за капење.

Бик

Овој знак е апсолутен цар на плажа бидејќи ужива со сите сетила. Тие на своето парче-песок ќе направат мини-дневна соба, каде што ќе имаат и подвижен фрижидер полн со храна и пијалаци, удобна лежалка, чадор за сонце.

Близнаци

Одењето на плажа за близнаците е подобро од ноќно излегување и одење во дискотеки. Но, тие се зависни од информации, па на плажа ќе забележите како лесно стапуваат во контакт со нови луѓе, ги купиле сите дневни весници и информирани се за сè пред сите.

Рак

Ракот не обожава типични одмори бидејќи авантурата за него е да истражува нови места. Но, ако биде присилен да седи на плажа, тогаш е мирен како бубачка, лежи, чита, ги анализира згодните девојки/момци и „ненамерно“ ги прислушува туѓите разговори. Тие се оние што најбрзо ќе изгорат, ќе стапнат на еж или ќе имаат друга мала незгода.

Лав

Тој е секогаш дете во душата, а шансата да игра одбојка на плажа нема никогаш да ја пропушти. Го обожава сонцето и морето, а во летниот период блеска во секоја смисла.

Девица

Таа попрво би била на планина отколку на плажа, но ако ја видите на море, тогаш е во постојана потрага по ладовина, дебела сенка и сè нешто ѝ недостига. Никогаш не се задоволни, па лесно е да ги препознаете.

Вага

Припадниците на овој знак секогаш се во форма кога се во близина на вода, така што лесно можете да ги препознаете. Најзгодни се од сите, носат најдобар костим за капење и имаат најголема крпа. Со нив секако имаат понесено голема торба, во која не само што ги чуваат потребните работи за на плажа, туку и работите што не им е јасно зошто ги понеле со себе.

Скорпија

Обожава да биде на плажа, таму им е забавата. Најактивни се, главни и одвлекуваат внимание. Ќе ги искористат сите шанси за флертување.

Стрелец

Ги обожаваат сите водени игри на плажа, па ќе ги потрошат сите пари на возење на „банани“, тобогани, скутери на вода и слично.

Јарец

Пред да се појави на плажа, јарецот е практичен, па задолжително проверува која крпа да ја понесе, во што да се пресоблече откако ќе го наводени костимот за капење. Внимателно ќе одберат и плажа, каде што ќе се чувствуваат најдобро.

Водолија

Ако некој спие на плажа, тоа е водолијата. Будни ќе ги видите, само ако веќе флертуваат со некого, а тоа е најчесто со скорпијата.

Риби

Сите коктели што ги нуди барот од самата плажа ќе биде вкусен за рибите. За нив не е ниту проблем да станат рано наутро за да го видат убавото изгрејсонце. Ја обожаваат водата и во неа се чувствуваат како „свој на своето“.