Временска прогноза за месец Јули 2018 Vatopedi Beach


Лето како ова не сме имале одамна, дожд, грмежи и релативно студени температури за ова време од годината. Но еве што не очекува во следниот месец во Vatopedi Beach и Bianco Olympico Hotel ***.

На почетокот на западниот дел на вториот крак на Халкидики, Ситонија  на потегот од Ватопеди до Метаморфозис се наоѓа најголемата воздушна бања на Грција, распослана на еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, кој го чини овој регион да е беспрекорно чиста воздушна бања.

Идеален одмор за целото семејство значи релаксација и мир на умот. И сето она што ви е потребно за тоа ќе го најдете во Bianco Olympico Hotel *** на Ситониjа на само 100 метри од прекрасната хотелска плажа, во најголемата воздушна бања на Халкидики.

На само неколку чекори се нaоѓаат традиционални таверни каде што можете да пробате традиционална Грчка кујна, гледајќи на градското пристаниште.

Тука ќе имате можност да си овозможите идеален одмор и тоа промотивно на попуст од 50% . Минимум престој е 5 ноќевања, а колку точно вие таму ќе одмарате, зависи само од вас.

Терминот одберете си го сами но важно е да знаете дека може да го искористите во периодот на топ летна сезона и тоа од 1.јули.2018 до 31.август.2018.

Во текот на жешките летни денови, можете да изберете дали ќе се разладувате во морето, ќе шетате по долгите песочни плажи на Ситонија, или ќе се одлучите за престој во хотелот покрај базенот, место кое нуди прекрасна панорама на околината и волшебен микс на мириси на борови и море.

Прекрасно време и место за одмор нели?


Добивај топ понуди


 

Last minute ваучери од 10€ - 30€
* провери е-mail inbox или spam фолдер
Земи сега!